Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Prognoza 18-24.07.2017

Odsłony: 861

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

b_150_100_16777215_00_images_IMG_5980.JPGW nadchodzących dniach czeka nas znaczna poprawa pogody. Po deszczowej końcówce ubiegłego tygodnia, nad nasz region, zaczęła powoli spływać masa gorącego powietrza z południa. Kolejne dni przyniosą upalne dni z wysoką temperaturą, przekraczającą 30 stopni Celsjusza. Nie braknie jednak momentów z burzami, które poprzez wysokie ogrzanie gruntu, mogą rozwijać się w struktury niosące opady gradu i silne porywy wiatru. Przedstawiamy sześciodniową prognozę pogody dla naszego regionu.

 

 

ŚRODA 19.07

Środa będzie najchłodniejszym dniem z opisywanych w dzisiejszej prognozie. Temperatura dojdzie do 28 stopni Celsjusza. Przewidywane zachmurzenie to częściowe, momentami duże, jednak będą to chmury piętra średniego, nie niosące opadów deszczu. Wiatr słaby poniżej 10km/h. Nie wykluczamy pojawienia się niewielkiej komórki burzowej, jednak nie będzie ona groźna, ani długotrwała.

CZWARTEK 20.07

Początek gorącej aury przewidujemy właśnie na czwartek. Temperatura przekroczy 30°C i zatrzyma się kreskę wyżej. Prognozujemy lekkie zachmurzenie, mieszane między piętrem średnim a wysokim. Pojawią się lekkie chmury o mlecznym charakterze. Wiatr wzrośnie względem poprzedniego dnia i osiągnie wartość około 20km/h w porywach do 40km/h.

PIĄTEK 21.07

W ostatni dzień roboczy tygodnia Słońce ogrzeje nasz teren do temperatury 33°C. Zachmurzenie będzie małe, jednak w godzinach wieczorno-nocnych bardzo prawdopodobne jest pojawienie się burzy o groźnym potencjale. Wiatr osiągnie prędkość do 20km/h, w trakcie burzy możliwy jest wzrost do okolic 100km/h.

SOBOTA 22.07

Weekend rozpoczniemy bez zmian. Temperatura 30°C z zachmurzeniem małym. Wiatr powieje lekką bryzą, momentami niewyczuwalną.

NIEDZIELA 23.07

Ostatni dzień tygodnia przyniesie nam temperaturę do 33°C. Zachmurzenie małe. Wiatr podobnie jak dzień wcześniej powieje lekką bryzą. Możliwe jest jednak wystąpienie burzy w godzinach wieczornych.

PONIEDZIAŁEK 24.07

Najbardziej odległy dzień w naszej prognozie powinien być kulminacją fali gorącego powietrza i sprezentować nas 34 stopniowym upałem. Zachmurzenie praktycznie zerowe z wiatrem w porywach do 10km/h.

 

Następnie czeka nas ochłodzenie o około 10°, do wartości 22-25°C. Jednak co przyniesie pogoda, dowiemy się najdokładniej w czasie rzeczywistym na własnej skórze. Prognoza, jak sama nazwa mówi, wskazuje nam najbardziej prawdopodobne warunki z jakimi możemy się spotkać w danym regionie o danym czasie.