Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Prognoza 18-24.07.2017

Odsłony: 880

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

b_150_100_16777215_00_images_IMG_5980.JPGW nadchodzących dniach czeka nas znaczna poprawa pogody. Po deszczowej końcówce ubiegłego tygodnia, nad nasz region, zaczęła powoli spływać masa gorącego powietrza z południa. Kolejne dni przyniosą upalne dni z wysoką temperaturą, przekraczającą 30 stopni Celsjusza. Nie braknie jednak momentów z burzami, które poprzez wysokie ogrzanie gruntu, mogą rozwijać się w struktury niosące opady gradu i silne porywy wiatru. Przedstawiamy sześciodniową prognozę pogody dla naszego regionu.

 

 

ŚRODA 19.07

Środa będzie najchłodniejszym dniem z opisywanych w dzisiejszej prognozie. Temperatura dojdzie do 28 stopni Celsjusza. Przewidywane zachmurzenie to częściowe, momentami duże, jednak będą to chmury piętra średniego, nie niosące opadów deszczu. Wiatr słaby poniżej 10km/h. Nie wykluczamy pojawienia się niewielkiej komórki burzowej, jednak nie będzie ona groźna, ani długotrwała.

CZWARTEK 20.07

Początek gorącej aury przewidujemy właśnie na czwartek. Temperatura przekroczy 30°C i zatrzyma się kreskę wyżej. Prognozujemy lekkie zachmurzenie, mieszane między piętrem średnim a wysokim. Pojawią się lekkie chmury o mlecznym charakterze. Wiatr wzrośnie względem poprzedniego dnia i osiągnie wartość około 20km/h w porywach do 40km/h.

PIĄTEK 21.07

W ostatni dzień roboczy tygodnia Słońce ogrzeje nasz teren do temperatury 33°C. Zachmurzenie będzie małe, jednak w godzinach wieczorno-nocnych bardzo prawdopodobne jest pojawienie się burzy o groźnym potencjale. Wiatr osiągnie prędkość do 20km/h, w trakcie burzy możliwy jest wzrost do okolic 100km/h.

SOBOTA 22.07

Weekend rozpoczniemy bez zmian. Temperatura 30°C z zachmurzeniem małym. Wiatr powieje lekką bryzą, momentami niewyczuwalną.

NIEDZIELA 23.07

Ostatni dzień tygodnia przyniesie nam temperaturę do 33°C. Zachmurzenie małe. Wiatr podobnie jak dzień wcześniej powieje lekką bryzą. Możliwe jest jednak wystąpienie burzy w godzinach wieczornych.

PONIEDZIAŁEK 24.07

Najbardziej odległy dzień w naszej prognozie powinien być kulminacją fali gorącego powietrza i sprezentować nas 34 stopniowym upałem. Zachmurzenie praktycznie zerowe z wiatrem w porywach do 10km/h.

 

Następnie czeka nas ochłodzenie o około 10°, do wartości 22-25°C. Jednak co przyniesie pogoda, dowiemy się najdokładniej w czasie rzeczywistym na własnej skórze. Prognoza, jak sama nazwa mówi, wskazuje nam najbardziej prawdopodobne warunki z jakimi możemy się spotkać w danym regionie o danym czasie.