Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Prognoza śniegowa na noc 13/14.11.2017

Odsłony: 3404

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

b_150_100_16777215_00_images_SNOW3.pngPo odczytaniu aktualnych prognoz modeli, w porównaniu do wczorajszych, zauważyliśmy sporą zmianę charakteru opadów. Dzisiejszej nocy wystąpią opady śniegu, które mogą znacząco pogorszyć podróżowanie po drogach powiatu krośnieńskiego. 

 

 

Sytuacja synoptyczna

Z aktualnych modeli numerycznych można wyczytać, że dzisiejszej nocy temperatura spadnie w okolice zera stopni. W praktyce jednak często zdarzały się sytuacje w naszym regionie, że temperatura spadała znacznie niżej niż wskazywały modele. Nasz teren z uwagi na specyficzny układ terenu może spowodować spadek temperatury poniżej zera stopni i przyczynić się do powstawania gołoledzi na drogach naszego powiatu. Wracając do temperatur wyliczonych przez model, najniższa wartość ma się zatrzymać w okolicy pierwszej kreski. Poniżej mapa z wyliczenia GFS

b_150_100_16777215_00_images_temp5.png

 

 

Reklama

 Następnie spoglądamy na opady oraz ich rodzaj. Tutaj widzimy, że opady śniegu wystąpią w południowych rejonach naszego powiatu. Jednak model działa zero jedynkowo i nie wlicza kilku czynników, dlatego śnieg wystąpi raczej na całym obszarze powiatu Krosno. Oczywiście śnieg długo się nie utrzyma z uwagi na nagrzany grunt, który nie zdąży oddać promieniowania do atmosfery w tak krótkim czasie. Poniżej mapa opadów oraz ich charakter na podstawie modelu UM

b_150_100_16777215_00_images_snow2.png

 

 

 

Opady będą trwały przez pierwszą część nocy. Po godzinie 2:00 mają słabnąć i pozostać w charakterze przelotnym aż do godzin przedpołudniowych we wtorek. Podsumowując opady śniegu, które mogą wystąpić tej nocy będą silne,a temperatura powietrza może spaść poniżej zera lub w jego okolice i powodować oblodzenie na jezdniach, a biały puch ograniczy widoczność do niebezpiecznych wartości nawet kilkudziesięciu metrów. Dlatego jeśli wybieracie się na drogę nocą, warto mieć na uwadze możliwe warunki i dostosować do nich prędkość jazdy. Polecamy także zmienić już opony na zimowe, gdyż na modelach widać już możliwy śnieg od następnego poniedziałku.