Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Prognoza śniegowa na noc 13/14.11.2017

Odsłony: 3363

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

b_150_100_16777215_00_images_SNOW3.pngPo odczytaniu aktualnych prognoz modeli, w porównaniu do wczorajszych, zauważyliśmy sporą zmianę charakteru opadów. Dzisiejszej nocy wystąpią opady śniegu, które mogą znacząco pogorszyć podróżowanie po drogach powiatu krośnieńskiego. 

 

 

Sytuacja synoptyczna

Z aktualnych modeli numerycznych można wyczytać, że dzisiejszej nocy temperatura spadnie w okolice zera stopni. W praktyce jednak często zdarzały się sytuacje w naszym regionie, że temperatura spadała znacznie niżej niż wskazywały modele. Nasz teren z uwagi na specyficzny układ terenu może spowodować spadek temperatury poniżej zera stopni i przyczynić się do powstawania gołoledzi na drogach naszego powiatu. Wracając do temperatur wyliczonych przez model, najniższa wartość ma się zatrzymać w okolicy pierwszej kreski. Poniżej mapa z wyliczenia GFS

b_150_100_16777215_00_images_temp5.png

 

 

Reklama

 Następnie spoglądamy na opady oraz ich rodzaj. Tutaj widzimy, że opady śniegu wystąpią w południowych rejonach naszego powiatu. Jednak model działa zero jedynkowo i nie wlicza kilku czynników, dlatego śnieg wystąpi raczej na całym obszarze powiatu Krosno. Oczywiście śnieg długo się nie utrzyma z uwagi na nagrzany grunt, który nie zdąży oddać promieniowania do atmosfery w tak krótkim czasie. Poniżej mapa opadów oraz ich charakter na podstawie modelu UM

b_150_100_16777215_00_images_snow2.png

 

 

 

Opady będą trwały przez pierwszą część nocy. Po godzinie 2:00 mają słabnąć i pozostać w charakterze przelotnym aż do godzin przedpołudniowych we wtorek. Podsumowując opady śniegu, które mogą wystąpić tej nocy będą silne,a temperatura powietrza może spaść poniżej zera lub w jego okolice i powodować oblodzenie na jezdniach, a biały puch ograniczy widoczność do niebezpiecznych wartości nawet kilkudziesięciu metrów. Dlatego jeśli wybieracie się na drogę nocą, warto mieć na uwadze możliwe warunki i dostosować do nich prędkość jazdy. Polecamy także zmienić już opony na zimowe, gdyż na modelach widać już możliwy śnieg od następnego poniedziałku.