Prognoza 29.11.2019

Po ciepłej jesieni, która przyniosła nam wiele słonecznych dni, czeka nas ochłodzenie. Temperatury mogą spadać nocami do -5°C, jednak nie przewidujemy obfitych opadów śniegu. Związane jest to z przemieszczaniem się wyżu południowymi granicami Polski, który będzie dyktował warunki przez kolejny tydzień.

Sytuacja baryczna w Europie na dzień 03.12 (wtorek)

Sobota minie pod znakiem wiatru, któremu towarzyszyć będzie opad mżawki lub okresami deszczu. Na chwile ze Słońcem nie mamy co liczyć, chmury piętra niskiego będą za naszymi oknami przez większość dnia. Będzie to ostatni „ciepły” dzień, temperatura wyniesie około 7°C.

W niedzielny poranek istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia opadów śniegu lub marznącego deszczu. Dalsza część dnia z rozpogodzeniami, temperatura jednak nie przekroczy 2°C.

Mapa ukazująca poziom pokrywy śnieżnej – na dzień 03.12 (wtorek)

Kolejne dni – początkiem tygodnia można spodziewać się większego zachmurzenia i możliwości wystąpienia opadów śniegu, nie będą one jednak silne. Temperatury będą wahać się w okolicach zera. Od środy całodobowy mróz, aczkolwiek końcówka tygodnia ma przynieść ocieplenie za sprawą południowego wiatru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *