Prognoza Świąteczna

Podczas Świąt Bożego Narodzenia niestety jak to staje się już powoli tradycją, nie będziemy mieli zimowej scenerii, a jesienną. Tegoroczny grudzień był, a w zasadzie to dalej jest, ponad średnią temperaturą dla tego miesiąca. Skrajne zanotowane dotychczas wartości to 12,9°C dnia 18 grudnia oraz -10,1°C dnia 4 grudnia. Więcej było dni z średnią temperaturą dodatnią niż ujemną.

Wykres sumujący opady deszczu

Jak widać powyżej wczorajszego dnia spadło 22l/m2 deszczu, dziś do godziny 10:00 prawie 14l/m2. W wielu miejscach w powiecie spowodowało to zalania lub problemy z układem kanalizacyjnym. Nieprzerwane opady deszczu trwają już ponad 30h, jednak z godziny na godzinę powinny słabnąć, a w okolicach 16:00/17:00 ustaną całkowicie. W noc Wigilijną możemy spodziewać się opadów o charakterze przelotnym.

Mapa zbiorcza – Opady, zachmurzenie, temperatura i ciśnienie

Boże Narodzenie – możliwy jest niewielki akcent śnieżny, nagrzany grunt nie pozwoli jednak na powstanie pokrywy śnieżnej. Temperatura powietrza będzie oscylować w granicach 3°C . Wiar ucichnie, a prócz śniegu będzie padał również deszcz i deszcz ze śniegiem.

Mapa zbiorcza na dzień 26 grudnia

W Drugi Dzień Świąt czeka nas przeplatanka pogodowa. Naprzemiennie deszcz i śnieg będą nam dokuczać przez cały dzień. Temperatura wyniesie około 2°C. Powieje mocniej w porywach do 50km/h. Prosimy o ostrożność na drogach, mogą wystąpić problemy z przyczepnością. Zachowajmy rozwagę – warto dojechać 15 minut później niż zginąć zbyt wcześnie.

Życzymy wszystkim, szczególnie Internautom którzy nas śledzą, by te Święta były pięknym czasem, spędzonym w gronie rodzinnym. Niech Boże Błogosławieństwo towarzyszy Wam przez całe życie.

Grupa meteo krosno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *