Prognoza pogody na weekend 10-12.01.2020

W ciągu najbliższych godzin wiatr zmieni kierunek z południowego na zachodni, co spowodowane jest nadchodzącym frontem atmosferycznym znad Bałtyku. Niestety ten weekend nie będzie należał do przyjemnych.

Wykres temperatury ze stacji meteorologicznej

Temperatura jak widać na wykresie z naszej stacji meteorologicznej powoli zbliża się w okolice zera stopni i dziś taką wartość będzie utrzymywać. Możemy liczyć na trochę przejaśnień, jednak dominować będą chmury. Wiatr powieje mocniej z południa w porywach do 70km/h.

Mapa przedstawiająca prognozowaną sytuację baryczną na sobotę o godzinie 12:00 UTC

W sobotę pogodą sterować będzie front atmosferyczny, który przyniesie mieszane opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura będzie oscylować w granicach 1-3 stopni Celsjusza, a chmury pokryją w całości niebo. Wystąpią zamglenia, a rano możliwe delikatne mgły.

Mapa sumaryczna najwyższej temperatury w godzinach 12:00-15:00 UTC

W niedzielę rano wiatr na chwilkę ucichnie, by już około 12:00 powiać z południa z prędkością w porywach do nawet szczytowo 80km/h. Temperatura będzie utrzymywać się +2 stopnie ponad zerem, jednak tak silny wiatr spowoduje znacznie niższą temperaturę odczuwalną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *