Prognoza długoterminowa. WIDAĆ ZIMĘ! STYCZEŃ-LUTY

Uważnie obserwujemy prognozy długoterminowe. Od kilku dni wyraźnie na nich widać, że jest możliwość nadejścia zimy już pod koniec stycznia. Na mapach można dostrzec pokrywę śnieżną nawet do 30cm.

Mapa zbiorcza. Liczby na mapie oznaczają wielkość pokrywy śnieżnej.

Jak widać na mapie powyżej w całej Polsce będzie biało. Wyjątkiem ma być wybrzeże. W naszym rejonie prognozowana jest pokrywa 25cm, jednak jak to zazwyczaj bywa, w obszarach wyżej położonych może śmiało przekraczać 30cm.

Anomalia temperatury w Europie

Niestety anomalie temperatury w styczniu są drastycznie ponad normą i każdego dnia są znacznie oddalone od średniej wieloletniej. Na mapie powyżej obserwujemy, że temperatura 26 stycznia ma być o 8°C wyższa niż średnia.

Mapa anomalii temperatury na poziomie 1,5km

Aktualnie – na jutro – prognozuje się temperaturę o niemal 10°C wyższą od średniej na poziomie 1,5km nad ziemią. Styczeń zawsze kojarzył się z zimą, niestety z roku na rok coraz mniej. Tegoroczny jest nadzwyczaj ciepły i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić szybciej niż pod koniec miesiąca.

Mapa porywów wiatru. 26 Stycznia ma nastąpić załamanie pogody.

Napływ zimnych mas, ma spowodować niż, który będzie stacjonował nad Białorusią. Prócz opadów śniegu wystąpi porywisty wiatr w porywach dochodzących nawet do 110km/h.

Pamiętajmy jednak, że to tylko wstępne prognozy. Czy się sprawdzą? Zobaczymy, póki co zachęcamy do śledzenia naszej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *