Prognoza 28.01.2020 – opady śniegu i możliwe oblodzenia.

Dzisiaj (wtorek) przewidujemy możliwość wystąpienia opadów śniegu w ciągu dnia, nie będą one jednak tak intensywne jak te, które będą nam towarzyszyć w nocy.

W nocy z wtorku na środę nad naszym regionem przejdzie od zachodu na wschód front atmosferyczny, który przyniesie opady mieszane w postaci silnego deszczu lub śniegu. Wszystko zależy od temperatury powietrza, która będzie oscylować w okolicy zera. Szczególnie narażone na opady śniegu są południowe części powiatu. Nie wykluczamy również, że wystąpią również w Krośnie.

Nad ranem opady mają zaniknąć, jednak niska temperatura przyziemna może spowodować oblodzenie jezdni i chodników. Dodatkowo około godziny 5:00 chmury mają ustąpić, co spowoduje szybkie wypromieniowanie ciepła z gruntu i jego wychłodzenie.

Patrząc na fusy modelu GFS, początkiem lutego mają być temperatury typowo wiosenne, bo dochodzące do 12 stopni powyżej zera. Mamy do czynienia z wyjątkowo ciepłą zimą, a według meteorologów tegoroczne lato może być upalne z temperaturami dochodzącym do 40 stopni Celsjusza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *