ALERT POGODOWY! Śnieg w czwartek (06.02)

Czeka nas powtórka z wtorku, kiedy to spadło więcej wody niż w całym styczniu. Opady będą bardziej nakierowane w śnieg, gdyż temperatura będzie niższa od wtorkowej.

Obraz satelitarny Polski z godz. 14:10

Aktualnie nad Polską mamy dominację słonecznej pogody. Chmury odpuściły i zostały tylko te piętra średniego i wysokiego. Niestety już jutro ma się to zmienić. Zachmurzenie całkowite będzie nam towarzyszyć od samego rana, a opady mogą rozpocząć się jeszcze przed 12:00.

Temperatura w nocy o godzinie 22:00 czasu lokalnego
Temperatura w dzień (czwartek) godzina 13:00 czasu lokalnego

Temperatura w nocy może spaść poniżej -5 stopni Celsjusza, a w dzień ma dojść zaledwie do +0,5 max +1°C, a to spowoduje, że zamiast deszczu będziemy mieli opady śniegu. Pokrywa śnieżna może dojść do 5cm, miejscami w wyższych partiach do 10cm.

Mapa prognozy opadów – niebieskie śnieg, zielone deszcz

Opady mają potrwać do rana w piątek, więc całą noc śniegu będzie przybywać, temperatura ma się wahać w okolicy zera, a po świcie gdy chmury ustąpią i wiatr zmieni kierunek na północno-wschodni, ma spaść do nawet -4°C. Po tym czeka nas słoneczny piątek.

Przypominamy o naszej zbiórce na dalsze działanie i rozwój serwisu, a osobom, które już wpłaciły bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaufanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *