Opady śniegu – potrwają całą noc.

Opady śniegu, które prognozowaliśmy wczoraj, właśnie zaczynają się znacznie nasilać. W ciągu dnia mieliśmy do czynienia z drobnym opadem śniegu, który jednak nie zostawił znacznego śladu na podłożu. Teraz jednak opady się nasilają i czeka nas niespokojna noc.

Mapa radarowa Polski, im cieplejszy kolor tym mocniejsze

Na mapach radarowych widać doskonale, że wzrasta odbiciowość, która wskazuje na nabudowujące się opady śniegu. Będą one miały charakter ciągły o sile umiarkowanej, momentami silnej.

Prognoza opadów i zachmurzenia na piątek godzina 9:00
Wykres temperatury z naszej stacji meteorologicznej

Aktualnie (18:30) mamy temperaturę +0,1°C (ad. 18:47 – 0,0°C ) bez trendów wzrostowych i spadkowych. Taka wartość lub jej okolice (+/-0,5°C ) mają się utrzymywać całą noc, jednak grunt wychłodzony po poprzedniej nocy, podczas której odnotowaliśmy -7,3°C, powinien umożliwić powstanie pokrywy śnieżnej.

Dopiero rano w okolicach 8:00-10:00 chmury ustąpią, a powietrze zacznie się ochładzać. Czeka nas pogodny piątek bez opadów (prócz tych rano). Będzie bezchmurnie, powieje z północy z siłą umiarkowaną. Temperatura w ciągu całego dnia będzie spadać.  

Temperatura minimalna w nocy z piątku na sobotę

W nocy z piątku na sobotę temperatura, z powodu braku chmur i możliwości wypromieniowania ciepła z podłoża, może spaść nawet do -10°C. Będzie również bezchmurnie, a Księżyc który będzie dzień przed pełnią, będzie bardzo intensywnie oświetlał otoczenie.

Pamiętacie o naszej zbiórce? Przypominamy, że zbieramy na utrzymanie strony i rozwój projektu. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc – https://zrzutka.pl/7jg8p9.  Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *