Prognoza 23-24.02 – silny wiatr do 120km/h!

W niedzielę (23.02) czeka nas niestety znowu nieprzyjemna aura. Nisko zawieszone chmury i opady deszczu będą towarzyszyć nam cały dzień. A później… wichura nawet do 120km/h.

W niedzielę temperatura powietrza będzie się utrzymywać w granicach 5 kreski na plusie, wiatr będzie wiał z umiarkowaną siłą w porywach do 50km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek powieje znacznie mocniej. Front atmosferyczny, który wejdzie nad nasz region od zachodu, uderzy mocnym podmuchem wiatru. Może wiać nawet do 120km/h, dla odmiany z zachodu, a nie z południa jak zazwyczaj. Centrum niżu przejdzie prawie idealnie nad nami.

Co ciekawe temperatura podczas przejścia frontu ma skoczyć aż do +10 stopni. Będzie zatem cieplej niż za dnia w niedzielę i w poniedziałek. W pierwszy dzień tygodnia ma być bez opadów i z temperaturą na poziomie +5 stopni.

To nie koniec niżów nad Polską, będą nam towarzyszyć jeszcze przez dłuższy czas. Co ciekawe, modele przewidują za 10 dni temperatury bliskie 15 stopni na plusie! Co jednak będzie – zobaczymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.