This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!

Prognoza 23-24.02 – silny wiatr do 120km/h!

W niedzielę (23.02) czeka nas niestety znowu nieprzyjemna aura. Nisko zawieszone chmury i opady deszczu będą towarzyszyć nam cały dzień. A później… wichura nawet do 120km/h.

W niedzielę temperatura powietrza będzie się utrzymywać w granicach 5 kreski na plusie, wiatr będzie wiał z umiarkowaną siłą w porywach do 50km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek powieje znacznie mocniej. Front atmosferyczny, który wejdzie nad nasz region od zachodu, uderzy mocnym podmuchem wiatru. Może wiać nawet do 120km/h, dla odmiany z zachodu, a nie z południa jak zazwyczaj. Centrum niżu przejdzie prawie idealnie nad nami.

Co ciekawe temperatura podczas przejścia frontu ma skoczyć aż do +10 stopni. Będzie zatem cieplej niż za dnia w niedzielę i w poniedziałek. W pierwszy dzień tygodnia ma być bez opadów i z temperaturą na poziomie +5 stopni.

To nie koniec niżów nad Polską, będą nam towarzyszyć jeszcze przez dłuższy czas. Co ciekawe, modele przewidują za 10 dni temperatury bliskie 15 stopni na plusie! Co jednak będzie – zobaczymy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *