LIVE #2 – przejście niżu JULIA

EDIT 00:00 – najgroźniejsze zjawiska już za nami. Kończymy relację. Opady deszczu i wiatr pozostaną z nami jeszcze dłuższą część nocy z racji przechodzenia jeszcze kilku frontów wtórnych, ale nad ranem powinno być już spokojnie. Dziękujemy że byliście z nami.

EDIT 23:32 – front właśnie przechodzi nad powiatem. Póki co najwyższy poryw ponad 70km/h. Oby modele się nie sprawdziły i była to maksymalna wartość tej nocy. Póki co spodziewamy sie opadów deszczu, a miejscami krupy śniegowej.

EDIT 23:00 – słychać już grzmoty. Linia jest mocno rozwinięta, zaraz nastąpi wejście frontu.

EDIT 22:42 – formacja przybiera na sile i jest już coraz bliżej powiatu krośnieńskiego. Wyładowania padają w okolicach Tarnowa i Rzeszowa.

EDIT 22:35 – problemy z lądowaniem ma kilka samolotów koło Krakowa, niektóre z nich są kierowane na inne lotniska. Wszystko z powodu trudnych warunków atmosferycznych poniżej minimalnych wymaganych w procedurach.

EDIT 22:00 – bacznie obserwujemy bardzo dobrze rozbudowaną linię frontu związanego z niżem Julia, która znajduje się aktualnie na północny zachód od Krakowa i zmierza w naszym kierunku. Formacja generuje silne opady deszczu, wyładowania atmosferyczne i porywy wiatru które aktualnie przekraczają 100km/h.

21:50 – uruchamiamy relację na żywo z powodu dynamicznego przejścia niżu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *