Powiew wiosny – ciepły tydzień

Prognozy dlugoterminowe z zeszłego tygodnia przewidywały ciepły okres między 16 a 20 marca. Wszystko wskazuje na to, że sprawdzą się w 100%, jednak nie mamy tylko dobrych wieści.

Od poniedziałku do piątku będziemy mieć iście wiosenną pogodę. Dużo Słońca i ciepłe masy powietrza będą tworzyć przyjemne warunki do aktywności zewnętrznej.

Dziś (wtorek) odnotowaliśmy prawie 17 stopni Celsjusza, niewielki wiatr i niemal bezchmurne niebo. Było słychać i widać pierwsze prace rolne i mimo obaw przed koronawirusem, dużo spacerowiczów i rowerzystów.

Kolejne dni przedstawiają się niemal identycznie. Będzie przyjemnie i bez opadów. Inaczej natomiast zapowiada się weekend, kiedy to przypada pierwszy dzień wiosny.

Niestety wiosna przywita nas mało przyjemną pogodą. Będzie zaledwie 7 stopni Celsjusza i wystąpią opady deszczu przez cały dzień.

W następnym tygodniu ma być chłodno (do 5 stopni), ale słonecznie i bezdeszczowo. Czyżby zaczynał się okres wspominanej przez amerykański serwis AccuWeather suszy? Miejmy nadzieję, że jednak się to nie sprawdzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *