Powiew wiosny – ciepły tydzień

Prognozy dlugoterminowe z zeszłego tygodnia przewidywały ciepły okres między 16 a 20 marca. Wszystko wskazuje na to, że sprawdzą się w 100%, jednak nie mamy tylko dobrych wieści.

Od poniedziałku do piątku będziemy mieć iście wiosenną pogodę. Dużo Słońca i ciepłe masy powietrza będą tworzyć przyjemne warunki do aktywności zewnętrznej.

Dziś (wtorek) odnotowaliśmy prawie 17 stopni Celsjusza, niewielki wiatr i niemal bezchmurne niebo. Było słychać i widać pierwsze prace rolne i mimo obaw przed koronawirusem, dużo spacerowiczów i rowerzystów.

Kolejne dni przedstawiają się niemal identycznie. Będzie przyjemnie i bez opadów. Inaczej natomiast zapowiada się weekend, kiedy to przypada pierwszy dzień wiosny.

Niestety wiosna przywita nas mało przyjemną pogodą. Będzie zaledwie 7 stopni Celsjusza i wystąpią opady deszczu przez cały dzień.

W następnym tygodniu ma być chłodno (do 5 stopni), ale słonecznie i bezdeszczowo. Czyżby zaczynał się okres wspominanej przez amerykański serwis AccuWeather suszy? Miejmy nadzieję, że jednak się to nie sprawdzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *