Prognoza 21-23.03 – zima!

Wczoraj zakończyła się zima 2019/2020. Z ciekawszych podsumowań mieliśmy tylko 16 dni z utrzymującym się śniegiem. Ostatnie 5 dni przyniosło nam temperatury w zakresie 12-17 stopni powyżej zera. Będziemy więc zimę na pewno „ciepło” wspominać.

Wracając do nadchodzących dni – dziś (sobota) będziemy mieć nad regionem gęste chmury których popada deszcz i deszcz ze śniegiem, a nawet sam śnieg. Temperatura wyniesie maksymalnie 5°C. Powieje z północy do 50km/h w porywach.

Niedziela przywita nas słonecznie, dopiero od około 12:00 – 13:00 będą napływać chmury z opadami śniegu. Termometry pokażą +2°C w najcieplejszym momencie dnia, a po wejściu frontu temperatura zacznie spadać do -4°C. Sypać ma całą noc aż do poniedziałkowego ranka.

W poniedziałek opadów spodziewamy się tylko rano, pozniej wiele przejaśnień. Temperatura przez większość dnia poniżej zera. Najcieplej będzie +1°C w okolicach południa.

W kolejnych dniach widać ocieplenie. Przymrozki będą nam towarzyszyć do piątku. Większych opadów już nie widać, za to ma być dużo Słońca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *