Prognoza 21-23.03 – zima!

Wczoraj zakończyła się zima 2019/2020. Z ciekawszych podsumowań mieliśmy tylko 16 dni z utrzymującym się śniegiem. Ostatnie 5 dni przyniosło nam temperatury w zakresie 12-17 stopni powyżej zera. Będziemy więc zimę na pewno „ciepło” wspominać.

Wracając do nadchodzących dni – dziś (sobota) będziemy mieć nad regionem gęste chmury których popada deszcz i deszcz ze śniegiem, a nawet sam śnieg. Temperatura wyniesie maksymalnie 5°C. Powieje z północy do 50km/h w porywach.

Niedziela przywita nas słonecznie, dopiero od około 12:00 – 13:00 będą napływać chmury z opadami śniegu. Termometry pokażą +2°C w najcieplejszym momencie dnia, a po wejściu frontu temperatura zacznie spadać do -4°C. Sypać ma całą noc aż do poniedziałkowego ranka.

W poniedziałek opadów spodziewamy się tylko rano, pozniej wiele przejaśnień. Temperatura przez większość dnia poniżej zera. Najcieplej będzie +1°C w okolicach południa.

W kolejnych dniach widać ocieplenie. Przymrozki będą nam towarzyszyć do piątku. Większych opadów już nie widać, za to ma być dużo Słońca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *