Chłodny początek tygodnia

Po ciepłej drugiej części obecnego tygodnia, początek kolejnego rozpoczniemy zdecydowanie bardziej zimowo niż wiosennie. Temperatura mocno spadnie w dół o kilkanaście stopni w porównaniu do ubiegłych dni. Wszystko w związku z napływem arktycznego powietrza z północy.

W poniedziałek rano przewidujemy opady deszczu przechodzące w opady śniegu. Temperatura całą noc będzie spadać z +10°C do -2°C, które zostanie osiągnięte około godziny 8 rano. Pokrywa śnieżna nie utrzyma się długo ze względu na mocno nagrzany dziś grunt, który nie zdąży wypromieniować ciepła z powodu prognozowanego dużego zachmurzenia w nocy. Opady potrwają do około 11:00 a temperatura wyniesie maksymalnie +2°C, pozostanie na dłużej zimny wiatr północny w porywach do 60km/h, który ustanie dopiero około 20:00.

Noc z poniedziałku na wtorek będzie bezchmurna i chłodna z temperaturą do -5°C

Wtorek będzie pogodny z małą ilością chmur. Temperatura wyniesie maksymalnie +6°C. Wiatr powieje z północnego-wschodu o sile umiarkowanej.

Z aktualnych prognoz wynika, że nadchodzący tydzień będzie dość chłodny z temperaturą poniżej 10°C, natomiast kolejny zapowiada się z temperaturami powyżej 20°C, ale o tym napiszemy wkrótce, gdy sytuacja będzie bardziej pewna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *