Lany (i burzowy) poniedziałek

W Lany poniedziałek będziemy faktycznie mokrzy, nie tylko od tradycyjnego oblewania się wodą, ale także z deszczu, który spadnie po ponad dwóch tygodniach suszy. Nad Polską będzie kontrolę miał niż TANJA, który sprowadzi do nas arktyczne powietrze z północy razem z frontem chłodnym.

Front chłodny o tej porze roku charakteryzuje się przede wszystkim występowaniem burz i tak też dzisiaj się stanie. W Polsce będzie dziś duży kontrast termiczny, na południu będzie ponad 20 stopni Celsjusza, a na północy gdzie spływa już arktyczny chłód maksymalnie 7-8 stopni.

W pierwszej części dnia będzie w miarę pogodnie z przejaśnieniami, ale z upływem dnia zachmurzenia będzie przybywać. Po południu wystąpią lokalne burze z możliwą dużą ilością wyładowań. Nie wykluczamy wystąpienia większych formacji burzowych z których może padać grad. Przez cały dzień będzie mocniej wiało do 50km/h w porywach, a podczas burz nawet do 90km/h.

Suma opadów na kolejne 16 dni

W kolejnych dniach będzie niestety znacznie chłodniej niż w minionym tygodniu. Temperatura będzie utrzymywać się w granicach zaledwie 5 stopni Celsjusza i wystąpią przymrozki. Pocieszający jest fakt, że susza w naszym rejonie nie będzie aż tak duża jak w innych regionach Polski. Z mapy powyżej wynika, że będziemy mieć jedną z większych ilości wody, która spadnie na ziemię w ciągu następnych 16 dni.

Aktualnie temperatura wynosi +17,1 i rośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *