W środę burze! Wyczekiwany deszcz nadchodzi.

Na środę od dłuższego czasu wiele modeli numerycznych prognozowało możliwość pojawienia się burz. Ostatnia aktualizacja przewiduje ich wystąpienie w godzinach popołudniowo-wieczornych.

W ciągu jutrzejszego dnia temperatura może przekroczyć nawet 22-24 stopnie Celsjusza. Wystąpi duży gradient temperatury między północną i południową Polską, który może wynieść nawet ponad 15 stopni. Energia konwekcyjna w naszym regionie będzie przekraczać 600-800 J/kg, to niewiele (w sezonie burzowym podczas dobrych warunków wartość CAPE osiąga wartości powyżej 2000-3000 J/kg) jednak wystarcza do rozwoju burz. 

Według najnowszych aktualizacji modeli numerycznych najbardziej prawdopodobnym momentem rozwoju burz w naszym regionie mogą być okolice wieczora i nocy. Nie wykluczamy jednak, że pojawią się wcześniej lub wystąpi ich kilka. Podczas przechodzenia komórek wiatr może osiągać w porywach 80-90km/h, może wystąpić również grad do 2cm. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz dokładnie nad naszym regionem oceniamy na 60-70%, pewnym natomiast jest deszcz, który może padać dłuższą część wieczora i nocy łagodząc nieco obecną suszę. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco. Śledźcie naszą stronę internetową i Facebook Meteo Krosno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *