This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!

ALERT METEO – Intensywne opady deszczu

W ciągu najbliższych 48 godzin w naszym regionie prognozowane są intensywne i długotrwałe opady deszczu. Spaść może tyle deszczu w ciągu 48h ile powinno przez cały maj.

Opady rozpoczną się już w nocy z piątku na sobotę. Jednak długotrwale zacznie padać w sobotnie popołudnie. Niż będzie przemieszczał się blisko polskiej granicy, jednak do Polski nie dotrze. Niestety jego zasięg będzie wystarczający by pokryć niemal połowę naszego kraju. Od opadów będzie wolna północna i zachodnia Polska, co widać na mapie powyżej. Największa intensywność opadów przewidywana jest na noc z soboty na niedzielę. Prognozy mówią, że przez dwa dni napada tyle deszczu ile wynosi norma opadów dla maja. Lokalnie przewiduje się nawet 80 litrów na metr kwadratowy. 

Temperatura w ciągu dnia wyniesie maksymalnie 12 stopni w sobotę i 11 stopni Celsjusza w niedzielę. Wspomnianym opadom deszczu towarzyszyć ma silny wiatr w porywach do nawet 70km/h.

IMGW ma zaplanowane dwa ostrzeżenia na sobotę i niedzielę:

Od 7:30 2020-05-30 do 7:30 2020-05-31:

Zjawisko: Intensywne opady deszczu
Stopień zagrożenia: 1

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Suma opadów od 30 mm do 40 mm, miejscami 50 mm.

 

Od 7:30 2020-05-31 do 7:30 2020-06-01:

Zjawisko: Intensywne opady deszczu
Stopień zagrożenia: 1

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Suma opadów od 15 mm na północy województwa do 35 mm na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *