Prognoza 14-16.06 – ochłodzenie, burze.

W ciągu najbliższych dni czeka nas znaczne ochłodzenie w związku ze spływem chłodnego powietrza z północy. Wczoraj odnotowaliśmy 29,9 stopni Celsjusza.

W niedzielę temperatura wzrośnie do maksymalnie 23 stopni Celsjusza. Cały dzień wystąpi duże zachmurzenie, a więcej przejaśnień możemy spodziewać się wieczorem. Jest niewielka szansa na przelotny deszcz, nie będzie on jednak długotrwały i intensywny.

Poniedziałek przyniesie nam maksymalnie 22 stopnie. Podobnie jak w niedzielę możliwe są przelotne opady deszczu, o słabym natężeniu. Przez większość dnia chmury będą zakrywać Słońce.

Wtorek rozpoczniemy opadami deszczu, dość intensywnymi – spaść może do 15 litrów na metr kwadratowy. Temperatura wzrośnie do maksymalnie 23 stopni Celsjusza, a w ciągu dnia, również jak w dniach poprzednich, zbyt wiele przejaśnień nie zobaczymy. Wieczorem możliwe są burze.

Po kilku dniach dynamicznej pogody związanej z chwiejną charakterystyką mas  powietrza czeka nas 3 dni podczas których spływać będzie chłodniejsze, ale i stabilne powietrze. Niestety patrząc dalej czekają nas znów burze i upalna pogoda. Temperatura ma wzrastać nawet do 34 stopni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *