LIVE – Burzowa niedziela 28.06

EDIT 17:30

Sytuacja wydaje się już stabilna i spokojna. Mamy wiele przejaśnień, burze straciły mocno na sile i wychodzą z powiatu. Relację zawieszamy, a o zmianach poinformujemy na Facebooku.

EDIT 17:00

Tworzą się komórki w okolicy Krosna. Sytuacja na południu powiatu powoli się uspokaja, idą jednak kolejne burze z zachodu.

EDIT 16:00

Gigantyczna liczba wyładowań na południu powiatu świadczy o bardzo dobrze uformowanych komórkach burzowych. W kolejce ustawiają się już kolejne burze.

Fot. Jakub Jastrzębski. Zdjęcie w stronę Dukli, widok z Chorkówki.

EDIT 15:43

Mamy zdjęcia chmur stropowych w okolicy Dukli. Chmura stropowa to pierwszy krok do wystąpienia trąby powietrznej, jednak górzysty teren powinien wykluczyć jej powstanie. W dalszym ciągi nabudowują się kolejne burze, które ustawiają się w kolejce do między innymi Dukli. Apelujemy strażaków o gotowość…

EDIT 15:20

Bardzo dobrze rozbudowana komórka burzowa znad Dukli widziana z okolic Faliszówki. Chmura przyjmuje układ linii i nabiera na sile w zaskakująco szybkim tempie. Produkt ZHAIL pokazuje opady gradu w Dukli i okolicach.

Rozpoczynamy relację na żywo w związku z gwałtownym rozwojem konwencji i powstawaniem kolejnych ośrodków burzowych. Aktualnie burze tworzą się w rejonie Dukli i Rymanowa i zmierzają na wschód. Widać również rozwój w rejonie Gorlic i Nowego Sącza. Pada dużo wyładowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *