This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!

LIVE – Burzowy poniedziałek 29.06

EDIT 19:48

Kończymy relację, brak już zagrożeń. W najbliższych dniach odpoczniemy od burz. Życzymy przyjemnego wieczora.

EDIT 18:35

Prawdopodobnie to już koniec groźnych zjawisk. Burze musnęły Krosno po stronie zachodniej i poszły w kierunku Rzeszowa. W tym momencie nie ma żadnych burz zagrażających powiatowi krośnieńskiemu. Na Słowacji jest strefa opadów, która zmierza w naszą stronę, obserwujemy ją pod kątem rozwoju, jednak z uwagi na późną porę i usytuowanie za czołem frontu, być może już nic z niej nie wyrośnie.

EDIT 17:10

Nabudowuje się kolejna linia burzowa w okolicy Jasła. Prawdopodobnie zahaczy ona Krosno podobnie jak poprzednia burza. Mozliwe są opady gradu oraz silniejszy wiatr.

EDIT 16:14

Burza nie traci na sile. Generuje opady gradu. Widać bardzo silne prądy wstępujące.

EDIT 15:40

Uwaga z południowego zachodu wkracza masywna komórka burzowa generująca opady gradu i silne porywy wiatru!

Rozpoczynamy relację na żywo w związku z zagrożeniem bardzo groźnymi burzami związanymi z przechodzeniem aktywnego frontu chłodnego. Już w tej chwili w kraju mamy sporo komórek burzowych. Kilka z nich to superkomórki generujące niszczycielskie porywy wiatru oraz opady dużego gradu. Odnotowano również przypadki powstawania chmur stropowych – to z nich schodzą trąby powietrzne. Nie potwierdzono póki co kontaktu z ziemią.

Na ten moment obserwujemy komórkę burzową na południe od Nowego Sącza. Zmierza w naszym kierunku i wykazuje tendencję do intensywnego rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *