LIVE – Burzowy poniedziałek 29.06

EDIT 19:48

Kończymy relację, brak już zagrożeń. W najbliższych dniach odpoczniemy od burz. Życzymy przyjemnego wieczora.

EDIT 18:35

Prawdopodobnie to już koniec groźnych zjawisk. Burze musnęły Krosno po stronie zachodniej i poszły w kierunku Rzeszowa. W tym momencie nie ma żadnych burz zagrażających powiatowi krośnieńskiemu. Na Słowacji jest strefa opadów, która zmierza w naszą stronę, obserwujemy ją pod kątem rozwoju, jednak z uwagi na późną porę i usytuowanie za czołem frontu, być może już nic z niej nie wyrośnie.

EDIT 17:10

Nabudowuje się kolejna linia burzowa w okolicy Jasła. Prawdopodobnie zahaczy ona Krosno podobnie jak poprzednia burza. Mozliwe są opady gradu oraz silniejszy wiatr.

EDIT 16:14

Burza nie traci na sile. Generuje opady gradu. Widać bardzo silne prądy wstępujące.

EDIT 15:40

Uwaga z południowego zachodu wkracza masywna komórka burzowa generująca opady gradu i silne porywy wiatru!

Rozpoczynamy relację na żywo w związku z zagrożeniem bardzo groźnymi burzami związanymi z przechodzeniem aktywnego frontu chłodnego. Już w tej chwili w kraju mamy sporo komórek burzowych. Kilka z nich to superkomórki generujące niszczycielskie porywy wiatru oraz opady dużego gradu. Odnotowano również przypadki powstawania chmur stropowych – to z nich schodzą trąby powietrzne. Nie potwierdzono póki co kontaktu z ziemią.

Na ten moment obserwujemy komórkę burzową na południe od Nowego Sącza. Zmierza w naszym kierunku i wykazuje tendencję do intensywnego rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.