This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!

Rakieta z satelitą GPS najlepiej widoczna od nas!

Do niedawna mieliśmy okazję oglądać tylko praktycznie Starlinki przelatujące w mniejszych lub większych odstępach, albo rakietę Falcon 9 gdzieś nad Węgrami, a u nas widoczną jako poruszająca się gwiazda lekko ponad horyzontem. Dziś natomiast przeleci prawie po polskiej, południowej granicy i będzie widoczna najlepiej z Podkarpacia, gdyż światło słoneczne będzie u nas już na tyle słabe, że pozwoli Falconowi 9 pokazać się jako bardzo jasny punkt bardzo wysoko nad horyzontem. Najgorsze warunki do obserwacji będą mieli mieszkańcy północno-zachodniej Polski (zachodniopomorskie). Poniżej godziny przelotu:

21:55 – start z Florydy
22:12 – 22:19 – widoczność w Polsce
23:34 – odłączenie modułu GPS od drugiego stopnia rakiety

Rakiety można doszukiwać się na południowym horyzoncie, lot rozpocznie z południowego-zachodu i przeleci wysoko nad Księżycem, a następnie zniknie dopiero na wschodzie. Zachęcamy do obserwacji i wysyłania fotek lub filmików w komentarzach na Facebooku.

Pogoda powinna dopisać, na zdjęciach satelitarnych widać, że chmury się rozpływają, a na południowym horyzoncie mamy bardzo małe zachmurzenie.

Zdjęcie w nagłówku: © Spacex

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *