This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!

Prognoza burzowa – 02.07

Po krótkiej przerwie wracają warunki burzowe. Dziś na przeważającym obszarze kraju prognozowane są burze. W naszym regionie z uwagi na najwyższy wskaźnik energii potencjalnej dostępnej konwekcyjnie, który osiągnie ponad 1500 J/kg rozwój komórek burzowych o charakterze niebezpiecznym będzie wzmożony. Burze mogą rozwijać się zarówno po południu jak i w nocy z uwagi na podtrzymujące się dobre warunki, które znów najlepsze będą na Podkarpaciu. 

Przebieg burz będzie umiarkowany, niekiedy gwałtowny. Ciężko powiedzieć, gdzie dokładnie powstaną komórki burzowe, jednak jeśli wystąpią w naszym regionie może znów powstać zjawisko training storms, czyli przebiegu kilku burz nad jednym miejscem, jedna za drugą. W związku z tym znów mogą powstawać lokalne podtopienia i wystąpienia rzek lub strumyków. Komórki burzowe prócz zjawiska training storms mogą generować sporą ilość wyładowań atmosferycznych, nie wykluczamy także powstania superkomórek burzowych z mezocyklonowymi trąbami powietrznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *