This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!

Prognoza burzowa – 03.07

Cieszymy się, że możemy Wam to powiedzieć – dziś prawdopodobnie ostatni burzowy dzień. Od jutra odetchniemy od groźnych zjawisk atmosferycznych i czeka nas stabilniejsza pogoda na przynajmniej kilka kolejnych dni.

Wracając do dzisiejszej prognozy, czeka nas burzowy dzień. Komórki mogą tworzyć się w pasie od Lubelszczyzny, przez Podkarpacie po Małopolskę. Najdłużej będą utrzymywać się te najbardziej wysunięte na południowy-wschód, a więc te na Podkarpaciu. W naszym regionie jest największe prawdopodobieństwo wystąpienia burz. Podczas ich przechodzenia mogą wystąpić spore opady deszczu w związku z dużym nawodnieniem troposfery. Komórki nie będą gwałtowne (chyba że trafimy na superkomórkę) i nie będą powodować silnych porywów wiatru, jednak może wystąpić grad do 5cm. 

Uwaga – istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia superkomórek burzowych ze względu na sprzyjające warunki. 

Burze będą tworzyć się od przedpołudnia, a wygasnąć powinny jeszcze przed zmrokiem. Będziemy śledzić sytuację i informować na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *