This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!

Prognoza burzowa – 27.07 – podtopienia

Po ciepłej i spokojnej niedzieli czeka nas bardzo niestabilny, a także bardzo niebezpieczny poniedziałek. Front chłodny, który jutro przejdzie przez Polskę namiesza w pogodzie szczególnie na południowym-wschodzie kraju, głównie na Podkarpaciu. 

W poniedziałek burze będą przyjmowały charakter stacjonarny, będą miały niską prędkość przemieszczania, a dodając do tego duże uwodnienie atmosfery powodować będą podtopienia i zalania. Opady deszczu sięgnąć mogą nawet 40-50 litrów na każdy metr kwadratowy. 

Prócz niebezpieczeństw związanych z opadami deszczu, zagrożeniem będą również porywy wiatru osiągające 70 km/h oraz opady gradu do 4 cm. Dla Podkarpacia istnieje również zagrożenie zejścia nie superkomórkowej trąby powietrznej (superkomórki i trąby powietrzne z nimi związane opisane są na MeteoCarpatia). Z uwagi na słabe warunki dla powstawania superkomórek, między innymi niewielkie ścinanie wiatru, nie przewidujemy ich powstania w naszym regionie. 

Przypominamy, że burze będą miały charakter stacjonarny, co przełoży się na gigantyczne sumy opadów nad obszarem ich występowania, nawet do 40-50 litrów na metr kwadratowy. Jednocześnie chcemy zaznaczyć, że burza jest zjawiskiem lokalnym i ciężkim do przewidzenia dokładnego miejsca jej powstania, dlatego może się zdarzyć że pojawi się w okolicach naszego powiatu i nie będzie nam zagrażała, na co mamy nadzieję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *