ALERT METEO – Śnieżny weekend

Już dziś rozpoczną się opady śniegu, które potrwają cały weekend. Na drogach będzie bardzo ślisko, wystąpią oblodzenia.

Piątek (27.11)

Opady rozpoczną się mniej więcej z zapadnięciem zmroku. Będą one przelotne, ale mogą przechodzić w charakter ciągły. Temperatura będzie oscylować w okolicach zera stopni z dominacją wartości ujemnych. Wiatr powieje z południa, momentami z większymi porywami. Pokrywa śnieżna powinna tworzyć się na obszarze całego powiatu, jednak nie wiadomo czy wszędzie grunt jest wystarczająco wychłodzony, dlatego zastrzegamy, że śnieg może nie być w stanie utrzymać się niższych partiach powiatu.

Sobota (28.11)

W sobotę opady wystąpić mogą przez cały dzień, jednak najbardziej intensywne będą w okolicach 18:00-22:00. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia może wynieść +2 stopnie Celsjusza, ale po zmroku termometry pokażą już ujemne wartości. Pokrywa śnieżna powinna się utrzymywać na obszarze całego powiatu. Wynieść może kilka centymetrów. Wiatr zmieni kierunek na zachodni, momentami północny, a zatem spływać zacznie chłodniejsze powietrze. W nocy nawet -3 stopnie i dalsze opady śniegu, momentami intensywne.

Niedziela (29.11)

W niedzielę opady przybiorą charakter bardziej przelotny, ale intensywność będzie znacznie większa. Podczas śnieżyc widoczność będzie mocno ograniczona. Temperatura przez cały dzień będzie poniżej zera. Pokrywa śnieżna na koniec dnia powinna mieścić się w przedziale od 5 do 10cm w zależności od regionu powiatu (w wyższych partiach będzie więcej śniegu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.