PROGNOZA (PRZED)ŚWIĄTECZNA – wiatr, deszcz, śnieg.

Niestety Święta Bożego Narodzenia w tym roku nie będą należały do najprzyjemniejszych pod względem pogody. Większość z nas marzy zapewne o wyżu znad Rosji, mrozie i zalegającym śniegu, jednak tak jak w latach poprzednich marzenie się nie spełni.

ALERT METEO – WIATR

Zaczniemy od wtorku, dwa dni przed Świętami. Z racji przejścia frontu atmosferycznego będą nam dokuczać opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu na obszarze całego powiatu. Temperatura wzrośnie do około +2 stopni Celsjusza, ale wieczorem może oscylować w granicach 0, a w południowej części powiatu spaść do wartości ujemnych. Opady zaczną się już około godziny 10:00 i trwać będą niemal dobę, do środy.

UWAGA! – cały dzień będzie wiał bardzo mocny wiatr z południa z prędkością dochodzącą do nawet 100km/h! Najmocniej wiać będzie w godzinach 8:00-17:00.

WIGILIA

Niestety nie zobaczymy pierwszej gwiazdki, nie obejdzie się też bez parasola. Wszystko za sprawą przejścia z zachodu obszaru niskiego ciśnienia, który przyniesie ze sobą nisko sunące deszczowe chmury. Z racji dodatniej temperatury, która w ciągu dnia może dojść nawet do +8 stopni, będzie padał tylko deszcz.

BOŻE NARODZENIE

Będzie to bardziej przyjemny dzień. Opady nie będą tak silne oraz zmienią się z deszczu na śnieg, jednak ze względu na nagrzany grunt z dnia poprzedniego pokrywa śnieżna raczej nie powstanie. Jedynie mieszkańcy wyższych części powiatu mają na to szanse. Temperatura rano wyniesie około +6 stopni, a po południu spadnie poniżej zera.

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT

W Drugi Dzień Świąt termometry będą przez cały dzień pokazywać wartości ujemne. Wystąpią przejaśnienia, jednak w dalszym ciągu może padać śnieg. Jest szansa na utrzymanie się pokrywy śnieżnej na obszarze całego powiatu. Powieje umiarkowanie z północnego-zachodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.