Kolejna porcja śniegu – 20 cm w jedną noc. Zawieje i zamiecie.

Prognoza w zasadzie na granicy wydania alertu meteorologicznego. Zdecydowaliśmy jednak o wydaniu zwykłej prognozy ze względu na rozciągnięte w czasie opady. Wracając do tematu – jutro (środa) od około godziny 16:00 prognozuje się opady śniegu o charakterze ciągłym. Na nasz region będzie oddziaływał niż „Volker”, który przyniesie silne opady. Może spaść około 20 centymetrów świeżego puchu, miejscami nawet więcej.
Opadów marznących możemy spodziewać się jedynie w Bieszczadach, na krańcach południowo-wschodnich. Nasz region będzie pod wpływem masy mroźnego powietrza akrtycznego. Spodziewamy się również silniejszych porywów wiatru do 70 km/h. Powodować to będzie zawieje i zamiecie śnieżne!
Sypać zacznie w środę o 16:00. Opady będą najbardziej intensywne w nocy. W czwartek intensywność nieco spadnie, a opady zakończą się dopiero w nocy z czwartku na piątek. Temperatura wynosić będzie -1 i będzie cały czas spadać. W czwartek za dnia temperatura utrzymywać się będzie na wartości -9 stopni. Ponownie ostrzegamy kierowców przed śliskimi drogami i apelujemy o ostrożną jazdę – będą tworzyć się również zaspy, niektóre trasy mogą być nieprzejezdne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.