Prognoza na kolejne dni – nawet +15 stopni.

Zima jeszcze dziś dała się we znaki. Kolejne opady śniegu oraz silny wiatr spowodowały częściowy paraliż dróg w powiecie krośnieńskim. Śniegu jest mnóstwo, zmierza jednak ocieplenie, które doprowadzi do całkowitego stopienia pokrywy śnieżnej. Będzie to bardzo niebezpieczne, gdyż szybkie wytopienie tak dużych ilości śniegu spowoduje gwałtowny wzrost poziomu wody w rzekach, co może poskutkować powodziami i podtopieniami.
Sobota i niedziela będą można powiedzieć okresem przejściowym. Oddzielą mroźne i śnieżne dni od gwałtownych roztopów z temperaturami iście wiosennymi. W weekend będą dominować przejaśnienia. Nie zobaczymy też opadów. Noce będą mroźne – temperatura spadnie kilka stopni poniżej zera (im będzie mniej chmur, tym będzie chłodniej).
W poniedziałek spodziewamy się +4 stopni w dzień. Rozpocznie to topnienie śniegu. Będzie wiele przejaśnień, chmur bardzo mało. Wiatr stały i umiarkowany z południa.
Wtorek przyniesie +5/+6 stopni i również wiele przejaśnień. Bez istotniejszych zjawisk meteorologicznych.
Środa rozpocznie bardzo ciepły jak na luty okres. Temperatura wzrośnie do +11 stopni Celsjusza. Przybędzie nieco więcej chmur, jednak nadal bez opadów. Śnieg będzie się bardzo szybko topił.
Czwartek może być bardzo groźnym dniem. Będzie bardzo ciepło – temperatura wyniesie miejscami nawet +15 stopni. Śnieg nie będzie miał żadnych szans z takim ciepłym powietrzem. Będzie to powodować bardzo szybkie topnienie. Dodatkowo będzie bezchmurnie, a więc Słońce przyczyni się do roztapiania śniegu.
Zachęcamy do wspierania naszej działalności – dla wpłacających mamy dużo upominków 🙂 – https://zrzutka.pl/pjem3x

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.