ALERT METEO – Nadciąga wiatr ponad 100 km/h

Alert dotyczy czwartku 11 marca oraz piątku 12 marca. Obowiązuje od 11.03 g.12:00 do 12.03 g.16:00. Prognozuje się bardzo silny wiatr z południa osiągający prędkość przekraczającą nawet 100 km/h z towarzyszącymi opadami mieszanymi.

Wszystko związane jest z niżem atlantyckim, który wywróci pogodę w Polsce do góry nogami. Po dzisiejszym pochmurnym, ale spokojnym dniu, czeka nas załamanie pogody. Wszystko w naszym regionie zacznie się w czwartkowe popołudnie. Poranek zapowiada się z małym zachmurzeniem oraz niską prędkością wiatru. Jednak wszystko się zmieni.
Z biegiem godzin zacznie przybywać chmur, a prędkość wiatru zacznie rosnąć. Około zachodu Słońca może osiągać już ponad 70-80 km/h. Szczytowa siła prognozowana jest na godziny nocne między 22:00, a 2:00. Prędkość może wtedy przekraczać nawet 100 km/h. Cały czas wiać będzie z południa.
Wraz z silnym wiatrem nad nasz region zawita strefa umiarkowanych opadów związana z aktywnym frontem atmosferycznym. Będą to opady mieszane – śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura będzie wahać się w okolicach zera stopni. UWAGA – może być ślisko! Ciśnienie będzie gwałtownie spadać.
Po tak intensywnym piątku zapowiada się spokojniejsza sobota. Wiatr do końca nie ustąpi, jednak wiać będzie w porywach już tylko 50 km/h. Będzie też znacznie więcej przejaśnień. Niestety na aktualnych mapach wiosny nie widać…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *