Prognoza trzydniowa – blisko 20 stopni Celsjusza i deszcz.

W ciągu najbliższych trzech dni czeka nas bardzo pozytywna pogoda, przynajmniej pod względem temperatury. Przełom marca i kwietnia może nas przywitać dwudziestostopniową temperaturą i oby było to proroctwo na cały kolejny miesiąc, gdyż aktualne prognozy na kolejne dwa tygodnie nie są zbyt optymistyczne.
Wtorek niestety minie nam pod znakiem ciągłych opadów deszczu związanych z ciepłym frontem atmosferycznym. Temperatura też nie będzie zachwycać, gdyż termometry wskażą maksymalnie tylko 7 stopni Celsjusza. Powieje umiarkowanie z południa.
Marzec pożegna nas w bardzo przyjemny sposób. Termometry w Polsce pokażą ponad 20 stopni Celsjusza. W naszym regionie niewiele mniej, bo 18 kresek (są duże szanse na wzrost nawet do 20 stopni). W ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane, ale już bez deszczu. Wiatr powieje słabo z kierunków zmiennych. Rano możliwe zamglenia.
Kwiecień może nas pozytywnie zaskoczyć. Prima aprilis zapowiada się ciepło. Niestety po południu spodziewane są opady deszczu. Temperatura w granicach 17 stopni.
Niestety wstępne prognozy na święta zapowiadają się niezbyt optymistycznie. Według modeli czekają nas liczne opady mieszane, w tym śniegu, oraz niskie temperatury w okolicach od 0 do 5 stopni. Sytuacja jest póki co mocno zmienna, a więc nie chcemy wróżyć z fusów. Szczegółowa prognoza na święta ukaże się w Wielki Piątek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *