Zima pomyliła Święta… 15 centymetrów śniegu w Wielkanoc.

Wygląda na to, że spełnią się najgorsze oczekiwania i najgorsze z możliwych przewidywań modeli numerycznych… W Święta Wielkiej Nocy czekają nas obfite opady śniegu związane z atakiem niżu genueńskiego. Oznacza to, że w Wielkanoc obudzimy się w iście zimowej scenerii. Mało tego, lepiej przygotować łopaty, bo napadać ma 15 centymetrów śniegu.
Temperatura zacznie spadać już w sobotni wieczór i wyniesie -1 stopień wieczorem i do -4 w nocy. Wtedy wejdzie front atmosferyczny związany z układem niskiego ciśnienia niosący sporo wilgoci.
Opady rozpoczną się nad ranem w Wielkanoc i potrwają do około 14:00. Napada około 15 cm śniegu w okolicach Krosna i nawet 25 cm w obszarach górskich.
Prima Aprlis!!!

Prawdziwa (już bez żartów) szczegółowa prognoza na Święta:

Wielki Piątek

Piątek rozpoczniemy ochłodzeniem względem Wielkiego Czwartku. Pogoda wyraźnie się pogorszy i nad ranem spodziewać się możemy obfitych opadów deszczu. Temperatura rano wyniesie około 10 stopni i będzie się utrzymywać w okolicach tej wartości przez resztę dnia. Po południu nieco się rozpogodzi. Powieje z północy zimnym powietrzem arktycznym. W nocy ze względu na rozpogodzenia temperatura może spaść poniżej zera.

Wielka Sobota

Ze święceniem pokarmów możemy mieć problem (słyszeliśmy o parafiach planujących Święcenie na zewnątrz ze względu na pandemię). W sobotę pogoda ma być mieszana, przechodzić mogą komórki opadowe niosące opady krupy śniegowej oraz deszczu. Zrobi się jeszcze chłodniej. Temperatura zejdzie do około 5 stopni Celsjusza. W nocy również opady mieszane.

Wielkanoc

W dzień Zmartwychwstania Chrystusa nie spodziewamy się zmiany pogody. Temperatura może być niższa i utrzymywać się w okolicy 4 stopni. Może wystąpić więcej opadów krupy śniegowej niż deszczu. Wiatr nieco osłabnie względem soboty, ale nadal pozostanie północny.

Lany Poniedziałek

W poniedziałek wiele przejaśnień i temperatura +9 stopni. Powinno obyć się bez opadów. Zacznie wiać z południa.

Na sam koniec chcielibyśmy złożyć serdeczne życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech te Święta będą dla Was pełne miłości oraz będą obfitować w błogosławieństwa i łaski naszego Dobrego Pana, a na ten ciężki czas życzymy Wam przede wszystkim zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *