ALERT METEO – Opady śniegu do 30 centymetrów.

Nasz primaaprilisowy żart stał się proroctwem, które przesunęło się trochę w czasie, ale uderzy ze zdwojoną siłą. Od zachodu dziś w nocy dotrze do nas zafalowany front chłodny niosący początkowo opady deszczu, jednak już jutro przechodzić będą one w deszcz ze śniegiem i śnieg.

ALERT METEO

OBOWIĄZUJE OD 00:00 13.04 DO 00:00 17.04
OPIS: PROGNOZOWANE CIĄGŁE OPADY ŚNIEGU Z PRZYROSTAMI POKRYWY ŚNIEŻNEJ DO 20-30 CENTYMETRÓW (W WYŻSZYCH PARTIACH POWIATU PONAD 30 CENTYMETRÓW)

Poniedziałek 12.04

Ostatni dzień pięknej pogody. Temperatura lokalnie sięgnąć może ponad 20 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słabszy niż w poprzednich dniach, a więc odczucie temperatury będzie niewiele mniejsze od wskazań termometrów. Zachmurzenie umiarkowane, wieczorem przybędzie chmur. Opady przewidujemy około 23:00, wtedy też wiatr zmieni kierunek z południowego na północno-zachodni, a więc zacznie do nas docierać chłodne powietrze.

Wtorek 13.04

Od godzin nocno-porannych ciągłe opady deszczu. Temperatura będzie spadać niemal liniowo. O północy +10 stopni, a w południe już tylko +3. Przez cały dzień dalsze opady deszczu o charakterze ciągłym, które między 17:00 a 20:00 powinny powoli przechodzić w opady śniegu. Temperatura o zmroku będzie już wynosić około 0 stopni.

Środa 14.04

W nocy z wtorku na środę ciągłe opady śniegu. Temperatura oscylować będzie między -1 a 0 stopni. Wiatr będzie wiał z prędkością w porywach do 50 km/h. W ciągu dnia w dalszym ciągu nieprzerwanie opady śniegu. Temperatura bez zmian.

Czwartek 15.04

Noc z środy na czwartek nadal z opadami śniegu. Temperatura bez zmian w stosunku do środy. Opady w ciągu dnia mogą chwilowo osłabnąć lub zaniknąć.

Piątek 16.04

W nocy z czwartku na piątek opady śniegu znów powrócą i sypać będzie cały dzień, a pod wieczór spodziewamy się deszczu.

Podsumowanie

Od wtorku po południu do piątku wieczorem przewidujemy niemal nieprzerwane opady śniegu, które spowodują znaczne przyrosty pokrywy śnieżnej. Domyślamy się, że wiele osób zmieniło już opony na letnie, dlatego kto ma taką możliwość (a ma zaplanowany wyjazd) powinien zmienić je na zimowe, a kto nie musi niech lepiej nie wyjeżdża. Apelujemy o rozsądną jazdę na drogach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *