Prognoza 31.03-02.04 – deszczowy przełom marca i kwietnia

Susza która trwała od 11 do 29 marca zakończyła się na dobre. Od poniedziałku do chwili pisania artykułu (31.03 9:30) spadło 8,9l/m2, a suma miesięczna wynosi 16,9l/m2 i odbiega znacząco od normy która wynosi 58l/m2. Śmiało możemy powiedzieć, że mamy do czynienia z bardzo suchym miesiącem. W kolejnych godzinach wody przybędzie, a wszystko za sprawą niżu śródziemnomorskiego Katharina, który zaznaczy swoją obecność już dziś. Do niedzieli napadać ma około 40 litrów/m2.

Czwartek 31.03

Dziś deszcz zacznie padać mocniej w okolicach południa, jednak największą intensywność wykaże w godzinach wieczornych i wczesnonocnych. Temperatura dojdzie do 7-8 stopni Celsjusza w maksimum dziennym, natomiast w nocy z czwartku na piątek minimum wyniesie +4 stopnie. Wiatr nie będzie dokuczał, jego prędkość dojdzie do maksymalnie 40 km/h w porywach.

Piątek 01.04

Wiele w pogodzie się nie zmieni. Nadal będą nam towarzyszyć opady, które rozpoczęły się dnia poprzedniego. Zmniejszy się jedynie ich intensywność. Temperatura oscylować będzie od 4 do 6 stopni powyżej zera, jednak koło północy spodziewamy się spadku do 0/+1. Noc z piątku na sobotę przyniesie opady mieszane z przewagą opadów śniegu, który będzie się topił ze względu na mokry i niewychłodzony grunt. Prędkość wiatru bez zmian, jednak jego kierunek odwróci się z północnego-wschodu na północny-zachód.

Sobota 02.04

Najzimniejszy z prognozowanych dni. Temperatura będzie utrzymywać się w okolicy zera stopni z przewagą wartości dodatnich, jednak wieczorem spodziewamy się lekkiego „minusa”, maksymalnie do -2 stopni. Nadal będzie padał śnieg, a w nocy ze względu na ujemną temperaturę może powstawać niewielka pokrywa śnieżna.

Nadchodzący tydzień zapowiada się ciepło, ale deszczowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.