Prognoza na kolejne dni – będzie sporo deszczu

Długo wyczekiwany deszcz już niedługo spadnie na mocno wysuszony grunt w naszym powiecie. Deficyt wody jaki mieliśmy w sierpniu to w przypadku Krosna 30%, a Leśniówki aż 80%. Niestety, ale w tym roku nie było miesiąca, w którym opady przekroczyły średnią wieloletnią, co przyczyniło się do rekordowych spadków poziomu wody w rzekach. Na szczęście sytuacja może się poprawić w ciągu kilku kolejnych dni dzięki niżowi atlantyckiemu, który przyniesie wilgotne masy powietrza.

Noc z czwartku na piątek 08/09.09

Opady mogą rozpocząć się jeszcze przed północą. Na aktualnych skanach radarowych widać układ MCS na Słowacji, która zmierza w naszym kierunku i generuje sporą ilość deszczu oraz wyładowań atmosferycznych. Zgodnie z wyliczeniami modeli numerycznych ma wejść nad nasz region w okolicach północy. W nocy napadać może nawet 15-20 l/m2.

Piątek 09.09

Piątek będzie w miarę pogodnym dniem z zachmurzeniem mieszanym (piętra niskiego, średniego i wysokiego). Temperatura wzrośnie maksymalnie do 22 stopni Celsjusza, a wiatr powieje słabo z kierunków północnych. Opadów prócz tych z poprzedniej nocy i wczesno porannych się nie spodziewamy.

Sobota 10.09

Sobota zapowiada się najciekawiej, a zarazem najbardziej niepewnie. Modele co do tego dnia są niezgodne, gdyż wskazują sumy opadowe od 20 przez 50 do nawet 70 litrów na metr kwadratowy. Te największe sumy brzmią groźnie ze względu na możliwość wystąpienia powodzi błyskawicznych. Niestety na tą chwilę nie ma żadnej pewności co do ilości deszczu jaka spadnie. Opady mają rozpocząć się już około południa i trwać będą do wieczora. Temperatura w sobotę wzrośnie do jedynie 17-18 stopni Celsjusza. Powieje umiarkowanie z północnego-wschodu. W nocy nadal będą możliwe opady deszczu.

Niedziela 11.09

Niedziela również minie nam pod znakiem deszczu. Opady możliwe są przez cały dzień w różnym natężeniu. Chmury gęsto przykrywać będą niebo, a temperatura osiągnie maksymalnie 16 stopni. Wiatr powieje w porywach do 50 km/h z zachodu, co spotęguje odczucie chłodu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.