Prognoza na kolejne dni – załamanie pogody

Pierwsza połowa listopada minęła nam pod znakiem bardzo ładnej pogody. Temperatury sięgały blisko 18 stopni Celsjusza (2 listopada), mieliśmy tylko 4 dni opadowe (4, 5, 6 i 10 listopada), występowały mgły (choć nie w całym powiecie). Poza tym królowało bezchmurne niebo. Niestety wszystko ma się zmienić za sprawą spływu chłodnego powietrza z północy.

Już jutro (środa 16 listopada) czekają nas opady deszczu, zachmurzenie całkowite przez cały dzień oraz temperatura maksymalna 6-7 stopni Celsjusza. Opady będą miały charakter przelotny, momentami popada dłużej. Powieje jeszcze cieplejszym powietrzem, ale tuż po zmroku wiatr zmieni swój kierunek na północno-wschodni. Wtedy temperatura spadnie do 2-3 stopni Celsjusza i mogą pojawić się opady mieszane w wyższych partiach powiatu.

W czwartek temperatura nadal będzie spadać i po zmroku zbliży się już do okolic zera stopni. Wtedy wystąpić mogą pierwsze w tym sezonie opady śniegu. Pokrywa śnieżna nie powinna się utrzymywać ze względu na niewychłodzony grunt, ale na drogach może zrobić się ślisko i niebezpiecznie. Model ICON sugeruje jednak powstanie pokrywy śnieżnej o wysokości 6 cm.

W piątek dalszy ciąg spadków temperatury. W ciągu i dnia możliwe opady śniegu oraz temperatury dochodzące w nocy do -7 stopni.

Sobota i niedziela podobnie choć z mniejszym prawdopodobieństwem opadów. Następnie przyjdzie nieznaczne ocieplenie i temperatury w dzień dochodzić będą do +6 stopni za sprawą spływu mas powietrza z południowego-wschodu. Nocami nadal będziemy notować wartości ujemne lokalnie do -10 stopni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.