This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!

Załogowa rakieta SpaceX już jutro nad nami!

Trwają ostatnie przygotowania do pierwszej komercyjnej misji załogowej realizowanej przez firmę SpaceX, która odpowiedzialna jest również za głośny projekt satelitów Starlink. 

Misja o nazwie SpaceX Crew Demo-2 planowana jest na jutro (środa) na godzinę 22:23. Wtedy to rakieta Falcon-9 z kapsułą Dragon 2 wystartuje z Florydy i poleci w stronę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). To pierwsza od 9 lat misja realizowana z terytorium USA po zakończeniu programu wahadłowców.

Kapsuła z astronautami po odłączeniu wszystkich modułów przycumuje do ISS na maksymalnie 110 dni, następnie powróci na Ziemię lądując na spadochronach. Śmiałkowie którzy odważyli się na dziewiczy i pełen niebezpieczeństw lot to Douglas Hurley i Robert Behnken. Obaj latali już wcześniej na ISS wahadłowcami, więc mają już kosmiczne doświadczenie.

Przelot Kapsuły, która oddzieli się już od drugiego stopnia, będzie widoczny z południowych części Polski około 20 minut po starcie rakiety w tym również na podkarpaciu. Będzie to bardzo podobna trajektoria jak ostatnio przy przelocie z satelitami Starlink o czym pisaliśmy tutaj – Rakieta SpaceX widoczna nad Polską.

Przelotu wypatrywać należy na zachodnim i południowo-zachodnim horyzontem kilkanaście stopni nad gruntem. A jaka będzie pogoda? Już sprawdzamy!

Dobrych wieści nie mamy. Podczas przelotu nad całym podkarpaciem będziemy mieć dominację zachmurzenia z opadami deszczu. Zależy to jednak od jutrzejszego rozwoju konwekcji w naszym regionie. Miejmy nadzieję, że nie będzie silna i chmur będzie na tyle mało, by zachodni i południowo-zachodni horyzont był wolny od zachmurzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *