PROGNOZA ŚWIĄTECZNA – niby ciepło, ale…

Od kilku dni słyszymy bardzo często w mediach o wstępnych prognozach na święta. My jak co roku również przygotowaliśmy prognozę świąteczną.

Wielki Czwartek

Będzie na ogół pogodnie jeśli chodzi o popołudnie, rano spodziewane są przelotne opady deszczu, które nachodzić będą z południa. Temperatura wyniesie maksymalnie 15 stopni Celsjusza. Będzie wiał silny wiatr halny, który w porywach osiągnie około 70-80 km/h. Ciśnienie wyniesie około 997 hPa w południe. W nocy z czwartku na piątek spodziewamy się dłuższych opadów deszczu o sumie około 7-10 mm.

Wielki Piątek

Piątek przyniesie niewielkie zmiany. Temperatura o stopień wyższa niż w czwartek. Nie przewidujemy opadów deszczu prócz tych nocnych. Wiatr znów powieje z południa z prędkością w porywach ponad 80 km/h, jedynie rano będzie spokojniej. Ciśnienie w nocy wzrośnie i w południe wyniesie 1010 hPa.

Wielka Sobota

Z koszykami powędrujemy bez zimowych kurtek jak to bywało w latach poprzednich. Temperatura w sobotę osiągnie wartość 22 stopni Celsjusza. Niestety odczucie ciepła obniży wiatr, który nadal będzie wiać z południa, tym razem z prędkością w porywach do 70 km/h. Spokojniej zrobi się bliżej wieczora. Przez cały dzień zachmurzenie piętra wysokiego (potocznie na niebie będzie mleko), a więc przydadzą się okulary przeciwsłoneczne ze względu na dużo promieniowania rozproszonego. Ciśnienie bez zmian 1010 hPa.

Wielkanoc

Niedziela również ciepła, termometry wskażą 21 kresek. Wiatr powieje z kierunków południowych z prędkością w porywach przed południem nawet do 90-95 km/h, a w kolejnych godzinach do 70-80 km/h. Tego dnia również nie przewidujemy opadów, nadal zalegać będzie zachmurzenie piętra wysokiego w postaci chmur cirrostratus. Ciśnienie wyniesie w południe 1008 hPa.

Poniedziałek Wielkanocny

Lany poniedziałek to nie tylko Święta Wielkanocne, to również święto żużla w Krośnie, gdyż tego dnia drużyna Cellfast Wilki Krosno zmierzy się w meczu sparingowym z PSŻ Poznań. Mamy dobre wiadomości, będzie ciepło (21 stopni Celsjusza), niemal bezchmurnie, a także bez deszczu. Przeszkadzał będzie jedynie wiatr halny, który osiągnie tego dnia swoje apogeum, rano spodziewamy się prędkości w porywach do 110 km/h w okolicy Rymanowa i Przełęczy Dukielskiej, po południu wiatr nieco osłabnie do około 90 km/h.

Podsumowanie

Podsumowując Święta będą ciepłe, niestety odczucie tego ciepła obniżał będzie wiatr halny, który w kulminacyjnym momencie osiągnie nawet 110 km/h. Prócz opadów w nocy z czwartku na piątek nie przewiduje się deszczu. W kolejnych dniach widać małe pogorszenie pogody, jednak do 15 kwietnia nie powinny wystąpić przymrozki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *