Prognoza na koniec sierpnia – lokalnie 70 litrów/m2

Przedwczoraj pisaliśmy o deszczowej niedzieli i przypuszczeniach co do poniedziałku i wtorku. Dziś modele potwierdzają wcześniejsze wyliczenia. Według ARPEGE może spaść lokalnie nawet 70 litrów na metr kwadratowy w okresie od niedzieli do środowego poranka. To tyle ile powinno spaść średnio przez cały sierpień.
Od rana możliwe są dalsze opady deszczu o charakterze ciągłym. Po południu spodziewamy się komórek konwekcyjnych z szansą na generowanie wyładowań atmosferycznych. Nastąpi to po zmianie kierunku wiatru z południowego na północny. Temperatura wzrośnie do około 16 stopni Celsjusza.
Wtorek z opadami głównie pochodzenia konwekcyjnego. Podobnie jak w poniedziałek pierwsze wystąpią opady ciągłe, a następnie możliwe są burze i to one będą generować największe sumy opadowe, a także stwarzać zagrożenia powodziowe.
W środę 1 dnia września w dalszym ciągu opady deszczu o charakterze ciągłym. Do tego silniejszy wiatr z północnego-zachodu. Nie przewidujemy burz na ten dzień. Temperatura ledwo 13 stopni.

Aktualne dane:

29.08 (niedziela) – spadło 27,2 l/m2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.