Prognoza na weekend 17-19.01.2020

Nadchodzący weekend przyniesie nam zdecydowanie lepszą pogodę niż ubiegły. Wyjątkiem ma być niedziela kiedy to wystąpi duże zachmurzenie.

Wykres temperatury z naszej stacji meteorologicznej

Tej nocy temperatura spadła do -6°C. W dużej części kraju występują aktualnie mgły paraliżujące lotniska m.in. w Warszawie i Krakowie. W połączeniu z niską temperaturą mogą powodować oblodzenia samolotów, konieczne zatem jest odladzanie, które już teraz opóźnia loty z Warszawy o ponad godzinę.

Aktualnie lotnisko w Warszawie
Temperatura na godzinę 12:00 UTC prognozowana nad Polską

Najcieplejszy ma być piątek, temperatura tego dnia wzrośnie do nawet +4°C, a Słońce będzie ogrzewać przez większość dnia. Nie przewidujemy żadnych opadów, ale dokuczać może wiatr w porywach do 50km/h w drugiej połowie dnia.

Porywy wiatru na piątkowy wieczór.

W nocy z piątku na sobotę powiać może nawet do 70km/h. Temperatura spadnie do -4°C, miejscami może być jeszcze niżej.

Sobota będzie przyjemna i z dużą ilością Słońca. Temperatura wzrośnie do +2°C. Wiatr powieje umiarkowanie z prędkością do 30km/h. W nocy spodziewamy się minimalnie -2°C.

W niedzielę będzie trochę gorzej z powodu dużego zachmurzenia. Prognozujemy opady mżawki lub delikatnego śniegu które mogą wystąpić w ciągu całego dnia. Wiatr ma powiać słabo. Temperatura wzrośnie maksymalnie do +3°C

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *