Deszczowe dni przed nami

W trakcie kolejnych kilku dni nie będziemy mogli narzekać na niedobór wody. Obfite opady deszczu łącznie przez 72h przyniosą niemal 30 litrów wody na każdy metr kwadratowy. Niestety temperatury nadal nie będą majowe, a bardziej marcowe. Na horyzoncie widać natomiast pierwsze 30 stopniowe upały.

W nocy z soboty na niedzielę rozpoczną się opady deszczu. Około północy linia opadów dojdzie do powiatu krośnieńskiego. Cały niedzielny dzień będzie chłodny i deszczowy. Wiatr w porywach osiągnie nawet 70km/h. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia nie przekroczy 15 stopni Celsjusza, a przez jego większość będzie utrzymywać się w okolicach 10 kresek.

W poniedziałek pogoda będzie bardziej dynamiczna niż w niedzielę. Na niebie będziemy mogli podziwiać komórki burzowe, które będą rozwijały się na terenie całego kraju. Temperatura analogicznie do dnia poprzedniego dojdzie maksymalnie do 15 stopni Celsjusza. Wiatr powieje w porywach do 50km/h.

We wtorek również wystąpią opady deszczu. Temperatura dojdzie do 17 stopni Celsjusza, wiatr powieje umiarkowanie. Wygląda na to, że kolejne dni nie przyniosą nam ocieplenia. Do końca maja nie zobaczymy więcej niż 20 stopni, dopiero pod koniec pierwszego tygodnia czerwca padnie rekord tegorocznej temperatury i w końcu padnie pierwsza „trzydziestka” co widać na mapie poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *