Prognoza na długi weekend 13-15.08

Niestety długi weekend nie będzie należał do przyjemnych jeśli chodzi o pogodę. W kolejnych dniach czeka nas dynamiczna aura z silnymi burzami i dużą ilością opadów. Wszystko za sprawą spływu nasyconej wilgocią masy powietrza z południowego-wschodu Europy.

Sobota 13.08

Weekend rozpocznie się ponuro i deszczowo. Opady możliwe są już od rana, prócz tego będzie mgliście. W ciągu dnia może spaść do 20 litrów deszczu na metr kwadratowy. Wszystko zależy od rozłożenia strefy opadów. Pod wieczór nieco spokojniej, powinno przestać na chwilę padać. Wiatr powieje słabo z kierunków zmiennych. Temperatura maksymalna wyniesie ledwo 20 stopni.

Niedziela 14.08

Ważny dzień dla kibiców żużla. Nie mamy jednak dobrych wieści. O ile poranek będzie pochmurny, ale bez opadów, to wieczór będzie bardziej dynamiczny. Po południu ma się wypogodzić i ruszy konwekcja, która spowoduje powstanie izolowanych komórek burzowych. Swoją drogę rozpoczną w okolicy Bieszczad, następnie niewykluczone jest powstanie jednego, wielkiego układu liniowego niosącego nawalne opady deszczu oraz gradu. Wszystko działo będzie się nad Krosnem około godziny 17-19. Temperatura w maksimum dziennym +26 stopni Celsjusza.

Poniedziałek 15.08

Ostatni dzień weekendu i kolejny w żużlowym kalendarzu niestety wielu zmian nie przyniesie. Poranek będzie spokojny i pogody, jednak po południu znów ruszy konwekcja i pojawią się burze. Patrząc jednak, że poruszać będą się z południowego-zachodu na północny-wschód będzie szansa, że pojawią się dopiero za naszym powiatem, w okolicy Strzyżowa.

Niestety jest zbyt wcześniej, żeby ocenić poniedziałkową sytuację stuprocentowo. Nawet niedzielna prognoza nie jest pewna, sytuacja jest bardzo dynamiczna i z każdym wyliczeniem modeli wszystko się odwraca. Będziemy aktualizować prognozę w przypadku zmian warunków i wyliczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.