Prognoza na noc 13/14.01 – ciekawa sytuacja

Nad naszym regionem będzie miało miejsce ciekawe zjawisko. Równo przez teren powiatu krośnieńskiego przebiegać będzie izoterma zero stopni, która będzie niemal stacjonarna przez całą noc. Co to oznacza? Przykładowo w Jaśle będzie +2 i lekkie opady deszczu, w Krośnie 0 stopni i marznące opady deszczu/śnieg a w Rymanowie -3 i opady śniegu związane z frontem ciepłym. Będą miały charakter krótkotrwały i nie spowodują znacznego wzrostu pokrywy śnieżnej, jednak mogą spowodować powstawanie gołoledzi na drogach i chodnikach. W nocy silniejszy wiatr początkowo z południowego-zachodu następnie z zachodu.

Wszystko zmieni się jutro w ciągu dnia kiedy będziemy pod wpływem cieplejszej masy powietrza dzięki czemu temperatura wzrośnie do +3 stopni. Po południu możliwe kilkugodzinne opady deszczu. Wiatr będzie wiał z prędkością w porywach do 70 km/h.

Wszystko wskazuje na to, że kolejne dni przyniosą dodatnie temperatury w dzień, a w nocy ujemne. Póki co ataków zimy nie widać, jedynie krótkie epizody przynoszące 5 cm śniegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.